ABA Yayın, 7. CNR Expo Kitap Fuarı’ndaydı!

Türkiye’nin en büyük kültür sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası CNR Kitap Fuarı, 8-16 Şubat 2020 tarihleri arasında kitap severlerle buluştu. CNR Kitap Fuarı senede toplam 2 kez, biri İstanbul ve diğeri Mersin’de olmak üzere kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Bu senenin ilk fuarı Yeşilköy’deki CNR Expo Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen ve 9 gün süren fuar 500 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı. Yerli ve yabancı 300’ün üzerinde yayınevi ve 550’yi aşkın markanın katıldığı fuarda kitapseverler için söyleşi, seminer, panel ve sergi gibi 350’den fazla etkinlik gerçekleşti. Her türden kitabın bulunduğu fuarda ziyaretçiler istedikleri kitapları özel indirimlerle satın aldılar. Okurlar imza günlerinde sevdikleri yazarlar ile buluşma fırsatı yakaladılar. Bu sene fuarın teması “Keşfet” oldu. Bu yıl fuarın onur konuğu ise Ahmet Ümit idi. Usta yazar hem söyleşilere katıldı hem de hayranlarının kitaplarını imzaladı. Fuarın bir diğer gözdesi ise Netflix orjinal yapımı olan “Atiye” dizisine ilham veren “Dünyanın Uyanışı” isimli romanıyla Şengül Boydaş ve gerçekleştirdiği söyleşi oldu. CNR Kitap Fuarı bu yıl gerçekleştirdiği bağış kampanyası ile de takdir edildi. Fuar boyunca köy okullarına gönderilmek üzere kitaplar toplandı. Fuara giriş ücreti öğretmenler ve öğrencilere ücretsiz, diğer vatandaşlara ise yalnızca 4 TL olarak belirlendi. Ziyaretçi profili çoğunlukla öğretmenler, öğrenciler, yayıncılar, kitabevleri, kütüphaneciler, tercüme büroları, gazeteciler, yazarlar, editörler, yayınevi, yazar telif ajansları ve okurlardan oluştu. Biz de Aba Yayın olarak fuarda yerimizi aldık.

En sevilen yazarlarımız, okuyucuları ile buluştu!

Fuar boyunca en sevilen akademik yayınlarımızı hem tanıttık, hem de uygun fiyatlarla okuyucularımız ile buluşturduk. Ayrıca, 15 Şubat tarihinde ise en sevilen yazarlarımız imza gününe katılarak okuyucuları ile buluştular.

İmza gününün ilk yazarı, Prof. Dr. Barış Korkmaz oldu. Barış Korkmaz, “Ah Şu Otizm” ” Hayatta Kalma Rehberi Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklar ( anne ve babalar) İçin” ve “Yüksek İşlevli Otizm” kitapları ile okuyucular ile bir araya geldi.

Yeni kitabı ”Bilim Çocukları Mars Görevinde” ile Emre Bayrak da imza gününde kitap severler ile birlikteydi. Hem yeni kitabını tanıtan hem de okuyucularla sohbet eden Emre Bayrak’ın imza saati de büyük ilgi gördü.

İmza günü boyunca ABA Yayın kurucusu Doç. Dr. Gamze Sart en sevilen kitapları ile CNR Expo misafirleri ile buluştu. Kitaplarını anlatan Gamze Sart, aynı zamanda ABA Yayın’ın gelecekteki projelerinden de bahsetti.

İmza gününü ise, en beğenilen ve biyoteknoloji alanında ilk olma özelliği taşıyan Adım Adım Biyogirişimcilik kitabımızın yazarları Sevgi Salman Ünver, Işıl Aksan Kurnaz ve Gamze Sart’ın çektirdiği hatıra karesi ile kapattık. Bu değerli günde standımıza ve imza günümüze ilgi gösteren herkese teşekkür ederiz!