abayayın-erman-turan-adim-adim-biyogirisimcilik

Erman Turan – Adım Adım Biyogirişimcilik

Erman Turan tarafından katkı sunulan “Adım Adım Biyogirişimcilik: Biyoteknoloji Girişimci ve Yatırımcılarına Yol Haritası” isimli kitap, biyogirişimcilik alanında yol gösterici olmaktadır. Kitap, gerek konusu gerekse verdiği bilgilerle kendi alanında ilk olma özelliğine sahiptir. Dünyada hızlı bir şekilde önem kazanan biyoteknoloji ve biyogirişimcilik konuları Türkiye’de de her geçen gün ilgi görmektedir.

Bu alanda çalışmak isteyen girişimcilerin ve yatırımcıların ihtiyaç duydukları el kitabı, bu kitapla büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Kitap, pek çok konuda bilgi sunmayı hedeflemektedir. Yalnızca biyoteknoloji alanı ile sınırlı kalmayarak, farklı alanlarla ilgili de değerli bilgiler verilmektedir. Teknoloji ile ilgili olan bazı bölümler, bu anlamda kitabın sunduğu bilgi çeşitliliğini artırmaktadır.

Erman Turan Adım Adım Biyogirişimcilik Kitabı Neler Sunmaktadır?

Erman Turan tarafından katkı sunulan kitap, Prof. Dr. Işıl Kurnaz ve Dr. Sevgi Salman Ünver’in editörlüğünde son halini almıştır. Kitap farklı konuları da içeren toplam 16 bölümden oluşmaktadır. 16 ana bölüm, değerli misafir yazarların katkıları ile, türünün en kaliteli eserleri arasında bulunmaktadır. Kitapta, biyoteknolojinin farklı alanlarında girişimciliğe dair temel bilgiler yer almaktadır. Konu ile ilgili olarak, Türkiye’de ve Dünya’da yaşanmış örnekler de kitabın ilgi çekiciliğini artırmaktadır. Bilindiği gibi Start Up’lar, biyoteknolojinin lokomotifliği görevini üstlenmektedir. Start Up’lara devlet tarafından verilen teşvikler sayesinde bu girişimler de hız bir şekilde gelişim göstermeye başlamıştır.

Kitap Kimlere Hitap Etmektedir?

Kitabın hitap ettiği kesim oldukça geniş ve kalabalık bir kitleyi oluşturmaktadır. Girişimcilik hedefi olan, bu alanda bir şeyler yapmak isteyen, alanda eğitim alan ya da eğitim veren herkes kitaptan çokça fayda görebilecektir. Dünya genelinde katma değeri yüksek olan ürünlerin üretimi son derece önemli olmaktadır. Bu ürünlerin üretimleri, akademisyenlerin iş dünyasında daha fazla yer almaları ve biyogirişimcilerin artması sonucunda mümkün olmaktadır. Doğru yatırım kararı vermek isteyen tüm yatırımcılar, bu anlamda, kitaptan önemli faydalar elde edebilecektir. Yeni biyogirişimcilere yol göstermesi, sanayici ve yatırımcıları doğru yönlendirmesi adına kitap tam bir başucu eseridir. Aba Yayınları tarafından sunulan kitapta Erman Turan tarafından ayrıntılı açıklamalar yapılmaktadır. Girişimlerden ve yatırımlardan verimli sonuç almak isteyenler kitabı muhakkak okumalıdır.