abayayın-ah-su-otizm-prof-dr-baris-korkmaz

Ah Şu Otizm: Prof. Dr. Barış Korkmaz

Ah Şu Otizm isimli kitap, Otizm ile ilgili merak edilen tüm konulara değinen bir eser olma özelliğine sahiptir. Bilindiği gibi Otizm, Nöro-gelişimsel bir farklılık olarak doğuştan gelebilen ya da hayatın ilk dönemlerinde ortaya çıkabilen bir durumdur. Otizm, sinir sistemine dayalı olarak sinirsel sorunlardan dolayı ortaya çıkabilmektedir.

Bu sinirsel sorunlar, beynin mevcut yapısını ya da beynin işleyişini etkilemektedir. Otizm nedir sorusuna geniş bir cevap arayanların Prof. Dr. Barış Korkmaz tarafından kaleme alınan kitabı okuması önerilmektedir. Hastalığın sınırları net bir şekilde bilinirse, otizmli bireylerin gelişim süreci daha verimli bir şekilde yürütülebilecektir.

Ah Şu Otizm Kitabı Ne Anlatıyor?

Ah Şu Otizm isimli kitap, Prof. Dr. Barış Korkmaz tarafından daha önce yayımlanan “Yağmur Çocuklar” isimli kitabın gözden geçirilmesi ve yenilenmesi sonucunda ortaya çıkan bir eserdir. Kitabın içerisinde Otizm ile ilgili temel sorunlar ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır. Ayrıca, otizmli bireylerde görülen hareket bozuklukları ve motor gelişim konuları da kitapta işlenmiştir. Otizmli bireylerin iletişim ve sosyal alanlarda sorunlar yaşadıkları görülmektedir. Otizmli bir bireyin dil ve konuşma sorunlarının neler olduğu, kitapta ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır.

Ayrıca, Otizmli bir bireyi daha iyi tanımak ve anlamak adına, bu bireylerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara da değinilmiştir. Otizmli bir bireyin beslenmesine dair bazı hususlar önemlidir. Kitapta, bu konu üzerinde de durulmaktadır. Ayrıca, Otizmli bireyin tedavisi ve gelişimi açısından dikkate alınması gereken önemli konular, kitapla birlikte okuyucuya sunulmaktadır. Otizm nedir, nasıl tedavi edilir sorusuna ayrıntılı cevap arayanlar için Prof. Dr. Barış Korkmaz’ın kaleme aldığı kitap son derece faydalıdır.

Kitapta Başka Hangi Konular Üzerinde Durulmaktadır?

Kitapta Bebeklerde otizm belirtileri ve çocuklarda otizm konuları detaylı bir şekilde işlenmiştir. Ancak, Otizm konusu yalnızca bu kadarla sınırlı tutulmamıştır. Otizmli bireyin aile ve toplumla olan ilişkisinin önemi ve konu hakkında bazı hususlar da kitapta yer almaktadır. Ayrıca, Yetişkinlerde otizm belirtileri konusunun yanı sıra ergen bireylerdeki Otizm konusu kitapta işlenmiştir. Günümüzde karşılaşılan Otizm rahatsızlığı için aydınlatıcı bilgiler almak, Otizmli bireylerin dünyaya bakış açısını doğru anlamak ve yapılması gerekenleri kavramak adına Prof. Dr. Barış Korkmaz tarafından kaleme alınan Ah Şu Otizm isimli kitap tavsiye edilmektedir. Aba Yayınları tarafından basılan bu eser, konu hakkında tatmin edici bilgiler sunmaktadır.