aba-yayin-siir-kitabi-onerileri-icinde-olmekte-olan-bir-sey

Şiir Kitabı Önerileri – İçinde Ölmekte Olan Bir Şey!

Şiir kitaplarının ortaya çıkış hikayeleri her zaman ilgi çekici olmuştur. Çünkü bir şiir kitabının değerini artıran unsur, kitabın ne denli hayatı anlattığıdır. Şiir kitabı önerileri olarak şairin yaşamı doğru anladığı ve anlattığı eserler dikkat çekmektedir. Hayatın birden fazla yönü bulunmaktadır. Bazen iyi olaylara sahne olan yaşam, bazen üzücü anılara ev sahipliği yapabilmektedir.

Şairler de hayatın her yönünü okurlarına aktaran sanatçılardır. Bugün bir şairi şiir yazmaya yönlendiren duygu genellikle yaşanmışlıkları anlatmanın verdiği heyecandır. Şairin yazmış olduğu bir şiiri okurken, şairin gözünden, yaşanan olayın nasıl göründüğünü anlayabiliriz. O an içerisinde şairin hangi duygulara sahip olduğunu ve nasıl bir tepki verdiğini görebiliriz.

Şiir Kitabı Önerileri Good Old Ignoraland

Bir şairin yaşadıkları, ortaya bir eser çıkaracak kadar yoğun olabilir. İnsan, doğası gereği yaşam süresi boyunca pek çok olaya tanık olmaktadır. Bu olaylar, insanda bazı duygu ve hislerin oluşmasına yol açarken bazen de önemli duygu ve düşüncelerin yok olmasına neden olabilir. Şiir kitabı önerileri arasında yer alan Good Old Ignoraland kitabı yaşanmışlıkların şairdeki yansımalarını ortaya koyan bir eserdir.

Şairin deyimiyle yaşam içerisinde insanın deneyimlediği tüm olaylar, bir şeylerin kendi içerisinde yok olmasına neden olabilmektedir. Hayatın acı ve tatlı yanları, insan gelişimine katkı sağlamaktadır. Ancak bu yaşananlar, tecrübe olarak insana geri dönerken  insandan da bazı şeyleri götürmektedir.

Şiir Kitabı Ne Anlatıyor?

Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı Good Old Ignoraland, pek çok şiirin yer aldığı özel bir eser olma özelliğine sahiptir. Kitapta yer alan şiirler, şairin, yaşama olan bakış açısını büyük bir ustalıkla kaleme aldığını göstermektedir. Eserde yer alan tüm şiirler, hayatın iyi ve olumsuz yanlarına bir bakış açısı niteliğindedir. Yani eserdeki şiirler yalnızca hayatın güzel yanlarına değinerek okurları mutlu etmek derdine sahip bir eser değildir.

Bugünlerde şiir kitabı önerileri arayanlara Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı Good Old Ignoraland kitabı tavsiye edilebilir. Bu eşsiz şiirlerden oluşan esere Google Books üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca, özenle hazırlanmış pek çok kitaba Aba Yayın resmi internet sitesinden göz atabilirsiniz.