aba-yayin-siir-kitabi-onerisi-geri-donuslerin-nasil-olmasi-gerektigi-hakkinda

Şiir Kitabı Önerisi: Geri Dönüşlerin Nasıl Olması Gerektiği Hakkında

Şiirler duygu ve düşünceleri yansıtan önemli eserler… Her konuya ve her beklentiye uygun olarak kaleme alınan şiirler, şairin dünyasını yansıtmakta. Bugünlerde güzel bir şiir kitabı önerisi arayanlara önemli eserler tavsiye edebiliriz. İnsan yaşamı boyunca birbirinden farklı olaylar yaşamak durumunda. Yaşanan tüm olaylar insanı belirli bir olgunluk düzeyine taşıyor. Kimisi yaşananlardan dolayı olgunlaşırken kimisi yaşadıklarından gereken dersleri çıkaramamakta.

Hayatta yaşadıklarından ders çıkarmayı başaranlar, bu başarının ödülü olarak manevi anlamda yol kat edebiliyor.  Şairler de hayattan ders çıkarmayı başaran bir kesimi yansıtıyor. Genellikle yaşam tecrübelerini de ortaya koydukları eserlerle anlatıyorlar. Bu eserler, aslında şairlerin dış dünyaya olan seslenişleri oluyor.

Şiir Kitabı Önerisi – Good Old Ignoraland

Güzel bir şiir kitabı önerisi isteyenlere önemli eserleri tavsiye edebileceğimizi söylemiştik. Bu önemli eserlerden bir tanesi de Good Old Ignoraland kitabı… Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı eser, şairin yaşam tecrübelerine dayalı şiirleri sunuyor. Şairin deyimiyle, insan, yaşadıkları ile bazen dibi görebilmekte. Zor anlardan geriye dönüşler ise son derece önemli. Anka kuşu, geri dönüşü simgeleyen bir efsane sayılıyor.

Anka kuşunun küllerinden doğmasının bir mucize olarak adlandırılma sebebi ise aslında geri dönüşlerin çok da kolay olmadığı nedenine dayanıyor. Evet, bir anka kuşu için yanıp kül olmak, yeni bir doğuşun tek yolu… Ancak insanlar için durum böyle olmadığından geri dönüşler bazen çok zor olabiliyor. Şu bilinmeli ki, geri dönüşler insan hayatı için çok değerli, bu nedenle geri dönüşlerin anka kuşununki kadar şanlı olması zorunlu değil…

Good Old Ignoraland Neler Anlatıyor?

Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı Good Old Ignoraland hayatın acı ve tatlı tüm yönlerine dokunuyor. Bazı şiirlerde hüznü hisseden okur, bazı mısralarda neşeli bir olaya tanık olabiliyor. Kitap, her ruh halini farklı şiirlerde ortaya dökerken bazı şiirlerde her iki duygu aynı anda fakat farklı mısralarda yaşanıyor.

Güzel bir şiir kitabı önerisi arayanlara Duru Saçıntı’nın bu eseri tavsiye edilebilir. Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı Good Old Ignoraland kitabına Google Books üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca, özenle hazırlanmış pek çok kitaba Aba Yayın resmi internet sitesinden göz atabilirsiniz.