aba-yayin-good-old-ignoraland-ne-anlatiyor

Good Old Ignoraland Ne Anlatıyor?

Bugünlerde güzel bir şiir kitabının aba Yayın tarafından şiir severlere sunulduğunun haberini vermek isteriz. Good Old Ignoraland çok sayıda kaliteli şiire, sayfalarında yer veriyor. Kitapta yer alan şiirler hayatın her yönüne hitap etmekte. Her insanın yaşadığı ve yaşayabileceği olaylar dizisi belirli bir tarih sırasıyla sunuluyor.

Kitabın yazarı Duru Saçıntı, her şiire bir tarih vererek şiirin ilk kıvılcımlarının meydana gelme tarihini de okuyucularına bildirmiş. Kitapta yer alan şiirlerde, yaşamın hemen her yönüne değiniliyor. Hayatın acı ve tatlı tüm yanları gün yüzüne çıkarken okuyucu, şiirlerde kendisini kolaylıkla bulabiliyor. Kitapta yer alan şiirler, her zevke seslenen mısralarla okuyucuyu etkisi altına almayı başarıyor.

Good Old Ignoraland Hangi Şiirlerden Oluşuyor?

Kitapta yer alan şiirlere hayat veren Duru Saçıntı, bazı şiirlerinde hüzünlü bir konuyu anlatmakta. Ancak kitabın tamamı yalnızca hüzünlü şiirleri kapsamıyor. Good Old Ignoraland neşeli ve mutluluk saçan şiirleriyle de okuyucuların ilgisini çekmekte.

Kitabın başında yer alan şiirler nedeniyle, ‘kitabın devamında da depresif bir hava sürecek mi’ sorusu okuyucuda belirebilir. Ancak kitabın devamında yer alan şiirler farklı pek çok duyguyu okuyucuya tattırıyor. Yazara göre kitabın meydana gelme süreci yaşanmışlıklara dayanmakta. İnsan, hayatı boyunca yaşadıklarını harmanlayarak belirli bir yaşam deneyimi elde ediyor. Bu yaşanmışlıklar şair için şiirlerle, ressam için resimlerle, yazar için de kitaplarla dış dünyaya aktarılıyor.

Kitap Hangi Bölümlerden Meydana Geliyor?

Kitabın yazarı Duru Saçıntı, kitabın iki bölümden meydana geldiğini belirtiyor. Her bir şiirde yer alan tarih sırasına göre şiirler birbirini kronolojik olarak takip etmekte. Şiirlerde yer alan tarihler, şiirin başlığının ya da ilk cümlesinin kağıda döküldüğü tarihi gösteriyor. Erken tarihlerde yazılan şiirler için Duru Saçıntı, acemilik şiirleri olarak ifade etse de aslında bu ifade tamamen şairin mütevazılığından kaynaklanıyor. Kitabın yazarına göre bir şeylerin oluşması için belirli bir olgunlaşma süresinin geçmesi gerekiyor.

Şiir severler için güzel bir haber vermemiz gerekiyor. Duru Saçıntı’nın özveri ile yazdığı şiirlerinden meydana gelen Good Old Ignoraland kitabına Google Books üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca özenle hazırlanmış pek çok kitaba Aba Yayın resmi internet sitesinden göz atabilirsiniz.