Richard Paul

Richard Paul

Richard Paul, Eleştirel Düşünme Merkezi’nde Araştırma ve Mesleki Gelişim Direktörü ve Eleştirel Düşünmede Mükemmeliyet Ulusal Konseyi Başkanıydı. Sekiz kitap ve 200’den fazla makale içeren çalışma grubu, eleştirel düşünme konusunda uluslararası kabul görmüş bir otorite olarak onu kurdu. Her sınıf için kitap yazmanın yanı sıra, taktikleri ve stratejileri öğretme ve öğrencileri titizlikle öz değerlendirme yapmak için (başka şeylerin yanı sıra) yeni yöntemler geliştirerek yoğun bir şekilde deneyimlemiştir. 

Paul dört derece aldı ve Harvard, Şikago Üniversitesi, İllinois Üniversitesi ve Porto Riko, Kosta Rika, Britanya Kolombiyası, Toronto üniversiteleri de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri ve yurtdışındaki birçok üniversitede eleştirel düşünme üzerine ders verdi. ve Amsterdam. 20 yılı aşkın bir süredir üniversite düzeyinde eleştirel düşünme üzerine başlangıç ​​ve ileri kurslar verdi.

Paul , seçkin Filozof (Felsefi Etütler Konseyi, 1987), Beşeri Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi (Utah State Üniversitesi, 1986), Lansdown Misafir Öğretim Üyesi (Victoria Üniversitesi, 1987) ve Alfred Korsybski dahil olmak üzere hayatında birçok onur ve ödül aldı. Anıt Öğretim Görevlisi (Genel Anlambilim Enstitüsü, 1987). Eleştirel düşünme konusundaki görüşleri, New York Times, Eğitim Haftası, Yüksek Öğretim Chronicle, Amerikan Öğretmeni, Okuyucunun Özeti, Eğitim Liderliği, Newsweek ve ABD Haber ve Dünya Raporu .Paul’un geniş kapsamlı bilgisi, pratik stratejileri ve coşkusu, onu sunum yapan ve açılış konuşmacısı olarak çok rağbet gördü.