aba-yayin-good-old-ignoraland-kitabi-cikis-noktasi

Good Old Ignoraland Kitabı Çıkış Noktası

Şiir kitapları birbirinden farklı yaşanmışlıkları anlatan sanat eserleridir. Mısraların bir araya gelmesi ile farklı duyguları etkileyici bir şekilde anlatmak mümkün olur. Etkileyici şiirlere ilgi duyanlar için Duru Saçıntı’nın şiirlerinden oluşan Good Old Ignoraland kitabı önerilebilir. Kitapta birbirinden farklı konularda çok sayıda etkileyici şiir yer almaktadır. Kitapta yer alan şiirler, bir yaşanmışlık sonucunda şairin duygu aktarımlarını yansıtmaktadır.

Şiirler, belirli bir tarih sırasına göre okuyucuya sunulmuştur. Şiirlerde yer alan bu tarihler, şiirin ilk izinin ortaya çıktığı tarihi göstermektedir. Kitapta bulunan şiirlerin yazıldığı tarihler, şairin iç dünyası hakkında okuyuculara fikir verebilir. Çünkü bazı şiirler hayatın daha acıklı noktalarını anlatırken bazıları da neşeli yönlerini anlatmaktadır.

Good Old Ignoraland Kitabı Neler Anlatıyor?

Duru Saçıntı’nın şiirlerinin yer aldığı Good Old Ignoraland kitabı hayatın acı ve tatlı yanlarına vurgu yapmaktadır. Şairin deyimiyle kitap birbirinden farklı iki bölümden oluşmaktadır. İlk şiirler daha çok acemilik şiirleri olarak belirtilse de tüm şiirler oldukça kaliteli bir dokuya sahiptir. Duru Saçıntı’ya göre; yaşanmışlıklar insanda bir şeylerin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Yani her olayın ve her canlının bir gelişme süreci vardır ve bu sürecin yaşanması sonucunda insan, olgunluk evresine ulaşmaktadır.

Bir sanatçı için hayatın içinde yaşananlar, bir sanat eseri olarak ortaya çıkabilir. Bir sanatçının ilhamı, yaşamı içerisinde gördükleri ve hissettikleridir. Herhangi bir sanat eseri, sanatçının hayatını anlatmaktadır aslında.

Kitapta Ne Tür Şiirler Bulunuyor?

Kitapta insan yaşamında yer alan sahneler işlenmektedir. Bu sahneler bazen neşeli bazen kederli olabilmektedir. Duru Saçıntı’ya göre kitap, hayatın acı ve tatlı yanlarını ortaya koyan şiirlerden oluşmaktadır. Bir şiir kitabını sanat eseri haline getiren, insan hayatına ne kadar dokunabildiği değil midir?

İnsanın kendisini bulduğu eserler, kalıcılığı yakalayarak ölümsüz hale gelmektedir. Zaten çok eski zamanlarda yazılmış olmalarına rağmen halen daha elimizde olan eserlerin ölümsüz olma sebebi de insan hayatına dokunabilmiş olmasındandır.

Good Old Ignoraland kitabı birbirinden farklı şiirleri ile okuyucuların beğenisini kazanmaktadır. Duru Saçıntı’nın kendi şiirlerinden meydana gelen Good Old Ignoraland kitabına Google Books üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca özenle hazırlanmış pek çok kitaba Aba Yayın resmi internet sitesinden göz atabilirsiniz.