aba-yayin-good-old-ignoraland-siir-kitabi-ile-hayatin-aci-ve-tatli-yanlari

Good Old Ignoraland Şiir Kitabı İle Hayatın Acı ve Tatlı Yanları

Şiir, hayatın içindeki olayları estetik bir dille dış dünyaya aktaran eserlerdir. Şiirlerde işlenen konular, okuyucuya farklı duygular yaşatabilir. Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı şiirlerden oluşan Good Old Ignoraland şiir kitabı farklı bir şiir tadı arayanlara hitap etmektedir. Kitapta, hayatın acı ve tatlı yanları işlenmektedir. Hayatın her yönünü sanatsal bir dilde okumak isteyenlere Good Old Ignoraland kitabı önerilebilir. Kitap, yazarın yaşam tecrübeleriyle harmanlanarak okuyucuya sunulmaktadır.

Kitapta yer alan şiirler belirli bir kronoloji sıraya göre sıralanmıştır. Duru Saçıntı’nın tabiriyle şiire yönelik ilk emarenin oluştuğu tarih, şiirlere verilen tarihi göstermektedir. Şiirin başlığı ya da ilk cümlesinin hayat bulduğu tarih, şairin o zamanki iç dünyası hakkında bir fikir verebilir.

Good Old Ignoraland Şiir Kitabı Farkı Bir Eser

Good Old Ignoraland, öğrencimiz Duru Saçıntı’nın dünyaya ve olaylara bakış açısını büyük bir ustalıkla yansıtmaktadır. Good Old Ignoraland kitabı ilk şiirlerinde biraz hüzünlü bir hava oluştursa da kitabın devamında bu hava dağılmaktadır. İlk şiirlerde görülen hüzün sonraki şiirlerde yerini daha neşeli duygulara bırakmaktadır. Bu nedenle Duru Saçıntı’nın deyimiyle kitap iki farklı bölümden meydana gelmektedir.

Bir fikrin ortaya çıkmasından sonra, bu fikrin olgunlaşması için belirli bir yaşanmışlık gerekmektedir. Kitapta yer alan şiirlerin olgunlaşma süreci de böyle bir yaşanmışlıkla gerçekleşmiştir.

Good Old Ignoraland’ı Bir Solukta Okumak!

Şiir kitaplarına ilgi duyanlara Good Old Ignoraland’ın bir solukta okunabileceğini söylemeliyiz. Şiiri tek solukta okumak isteyenler için öğrencimiz Duru Saçıntı’nın şiirleri biçilmiş kaftan… Kitabın özgün bir dille yazılmış olması okuyucunun daha önce tatmadığı tadı sunmaktadır. Ayrıca şiirlerde bulunan akıcı mısralar, şiirlerin sıkılmadan okunmasını sağlamaktadır.

Good Old Ignoraland şiir kitabı öğrencimiz Duru Saçıntı’nın hayata bakışını yansıtan güzel bir şiir kitabıdır. Şiirde farklı bir bakış açısı arayanlara Good Old Ignoraland kitabı önerilebilir. Good Old Ignoraland kitabına Google Books üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca özenle hazırlanmış pek çok kitaba Aba Yayın resmi internet sitesinden göz atabilirsiniz. Ayrıca Güncel konularda hazırlanmış bilgilendirici videolara Doç. Dr. Gamze Sart YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.