aba-yayin-etkileyici-bir-siir-kitabi-bilginin-bedeli-var

Etkileyici Bir Şiir Kitabı: Bilginin Bedeli Var

Bir şiir kitabı yazmak kolay bir iş değil… Yani etkileyici mısraları anlamlı ve etkileyici bir şekilde sıralamak herkesin yetenekli olduğu bir konu sayılmaz. Şiirler, şairin yaşanmışlıklarını içeren önemli eserler olarak değer kazanır. Peki bir şiirin gün yüzüne çıkmasına yol açan asıl olay nedir? Bu soruya öncelikle, şairin geçmişte yaşadığı hayat tecrübelerinin şairde bıraktığı izler cevabı verilebilir.

Her insan, yaşamı boyunca bir şeylere sahip olmak için bir bedel ödemek durumda. Bilginin ve bilgeliğin bir bedeli var. Etkileyici bir şiirin hayat bulması da bir bedel sonucunda mümkün olmakta. Yıllar geçse de mısraları her okunduğunda, dinleyenlerin beğenisini toplayan şiirlerin arka planında ciddi emek ve yaşanmışlık olduğundan bahsetmekteyiz. Bu eserleri değerli kılan da aslında pek az kişinin bildiği, şairin hayat tecrübeleri…

Şiir Kitabı Yaşanmışlıkları Anlatan Özel Bir Kitap!

Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı Good Old Ignoraland kitabı, yaşanmışlıklar sonucunda meydana gelmiş bir şiir kitabı… Duru Saçıntı’nın deyimiyle kitap, hayatın acı ve tatlı yanlarını ele alan şiirlerden oluşmakta… Şiire ilgi duyan herkesin, genç bir şairin kaleminde çıkan mısralara göz atması tavsiye edilebilir. Bu kitapta herkese hitap eden bir şeyler mevcut. Kitapta herkesi ilgilendiren konuların ve şiirlerin yer alması, şiirlerin, herkesin kendi yaşamında karşılaştığı olayları anlatmasında saklı. Kitapta yer alan şiirlerin bazılarında hüzünlü anılar kendini gösterirken bazılarında ise hayatın neşeli tarafı bulunuyor.

Good Old Ignoraland Kitabı!

Kitapta yer alan şiirlerin bir tarih sırası bulunuyor. Şiirlerde belirtilen bu tarihler, şairin şiirle olan ilk temasını gösteriyor. Yani şiirin başlığının oluştuğu ya da ilk mısraların kaleme alındığı zamanı, okuyucularına yansıtan tarihler bunlar. Bu tarihler baz alınarak şairin o zamanki ruh hali ve duyguları anlaşılabilir. Kitapta hüzünlü şiirlerin yanı sıra keyifli ve ders çıkarıcı şiirler de oldukça fazla…

Duru Saçıntı’nın kaleme aldığı Good Old Ignoraland kitabına Google Books üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu özel şiir kitabı şiirsiz yapamayanlar için damakta güzel bir tat bırakıyor. Ayrıca, özenle hazırlanmış diğer eserlere de Aba Yayın resmi internet sitesinden göz atabilirsiniz.