Thomas-Z-lys

Thomas Z. Lys

Thomas Z. LysThomas Z. Lys, Northwestern Üniversitesi’ndeki Kellogg School of Management’ta Muhasebe bölümünde Eric L. Kohler Başkanıdır.Doktora derecesini 1982 yılında Rochester Muhasebe ve Finans Üniversitesi’nden ve 1976’da Bern Üniversitesi’nden (İsviçre) İktisat Bölümünden lisans derecesi aldı.

Muhasebe ve Ekonomi Dergisi, Muhasebe Değerlendirmesi, Muhasebe Araştırmaları Dergisi, Finansal Ekonomi Dergisi, Parasal Ekonomi Dergisi ve İşletme Dergisi gibi hakemli dergilerde otuz beş araştırma makalesi yayımlamıştır. Araştırmaları analist kazancı tahminlerini ve stok değerlerini araştırıyor; analistlerin kazanç tahminlerinin etkinliği; güvenlik analistlerinin deneyimlerden öğrenebilecekleri; kazanç duyurularından sonra hisse senedi fiyatı oto-korelasyon katsayılarının tahmin edicilerin özellikleri; işlem maliyetlerinin piyasa etkinliği için etkisi; ve yatırımcıların kurumsal sosyal sorumluluk girişimlerini yorumlaması.

Hakemli yayınlara ek olarak, iki cilt Karl Brunner’ın çalışmasını ve iki cilt kitap dergisini düzenlenen ciltlerde düzenledi. 1999’dan 2011’e kadar Muhasebe ve Ekonomi Dergisi’nin editörlerinden biri olarak görev yaptı ve Muhasebe Dergisi’nin editör kurulunda görev yaptı. Kellogg’un Executive MBA Programından altı kez En İyi Profesör Ödülü’nü aldı ve Kellogg’un tam zamanlı MBA programından Sidney J. Levy Öğretim Ödülü’nü aldı. Ayrıca (20’sinin başkanlığını yaptığı) 34 Kellogg tezini denetlemiştir.

Danışmanlık pratiği birleşme ve satın almalar, anti-tröst ve sözleşme ihtilaflarındaki değerleme ve açıklama konularını içermektedir. Eski müşterileri arasında ABD Adalet Bakanlığı, ABD Hazine Bakanlığı, Rusya Federasyonu, Avustralya Topluluğu ve Sound Exchange, Rural Metro, Kanada Kraliyet Bankası, Moelis & Company, içinde iflas mütevelli Enron, Ventas Inc., AIG, Kumarhane, Louis Vuitton Moet Hennessy, BB&T, Santander, Walgreens, Kavlico, Checkwell, Eastman Kimyasalları, Ciba Özel Kimyasalları, IBM, GE Capital ve daha fazlası.