Margaret A. Neale

Margaret A. Neale

Margaret A. Neale, 2000-2012 yılları arasında İşletme İşletme Enstitüsü John G. McCoy-Banc One Corporation Kuruluşlar ve Uyuşmazlık Çözüm Profesörü olarak görev yaptı. 2011-2012 ve 2000-2001 yıllarında Güven Fakültesi Öğretim Üyesi. 1997-2000 yılları arasında Stanford Üniversitesi İşletme Enstitüsü Akademik Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. Stanford’un 1995’teki fakültesine katılmadan önce, Northwestern Üniversitesi JL Kellogg İşletme Enstitüsü JL Kellogg İşletme Enstitüsü’nde JL ve Helen Kellogg Seçkin Uyuşmazlık Çözümü ve Organizasyonları yaptı. Lisans derecesini Northeast Louisiana Üniversitesinden Eczacılık, yüksek lisans derecelerini Virginia Üniversitesinden ve Virginia Commonwealth Üniversitesinden ve İşletme Doktora derecelerini Texas Üniversitesinden almıştır.

Profesör Neale’ın başlıca araştırma ilgi alanları arasında pazarlık ve müzakere, dağıtılmış çalışma grupları ve takım kompozisyonu, öğrenme ve performans sayılabilir. Bu konularda 70’den fazla makalenin yazarı ve üç kitabın yazarıdır.

Öğretim ve araştırma faaliyetlerine ek olarak, Profesör Neale Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Avustralya, Hollanda, İsviçre, Brezilya, Tayland, Fransa, Kanada, Nikaragua, Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Hong’da yönetici seminer ve yönetim geliştirme programları yürütmüştür. Kamu kurumları, şehir yönetimleri, sağlık ve ticaret dernekleri, üniversiteler, küçük işletmeler ve müzakere becerileri alanındaki Fortune 500 şirketleri, yönetimsel karar verme, takımları yönetme ve işgücü çeşitliliği konularında Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Meksika, İsrail ve Jamaika . Stanford Üniversitesi’ndeki üç yürütme programının fakülte direktörüdür: Etki ve Müzakere Stratejileri, Yenilik ve Başarı için Takımları Yönetme ve Kadın Liderler için Yürütme Programı.