Joseph-P-Folger

Joseph Folger

Joe-Folger-1024x713Joseph Folger, Philadelphia Pennsylvania’daki Temple Üniversitesi’nde Yetişkin ve Organizasyonel Gelişim Profesörüdür. Çatışma Dönüşüm Çalışmaları Enstitüsü kurucu ortaklarından biridir. Enstitü’ndeki çalışmaları arasında Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi REDRESS arabuluculuk programının tasarlanması ve sunulması, ayrıca çok sayıda kuruluş ve arabuluculuk kurumu için değerlendirme ve kıyaslama araştırması yapılması da yer aldı. Örgütsel, topluluk, mahkeme ve küçük grup anlaşmazlıklarında üçüncü taraf müdahaleci olarak çalıştı. Ayrıca, Temple Üniversitesi öğrencileri için bir akran arabuluculuk programı olan Temple Üniversitesi’nin Çatışma Eğitimi Kaynak Ekibi’nin kurucu ortağıdır.

Folger, Peacemaking ve Uyuşmazlık Çözümü Ulusal Konferansı için danışma kurulu üyesiydi ve 1993’te konferansın Program Başkanı idi. 1993 yılında Arabulucu Enstitüsü, Mediation UK, İngiltere’deki Aile Arabulucuları Akademisi tarafından düzenlenen konferanslarda açılış konuşmaları yaptı. Avustralya Ulusal Arabuluculuk Konferansı, Evrensel Kültür Forumu (Barcelona Spain), Congreso Mundial de Mediacion (Meksika ve Santiago Şili) ve Congreso International de Mediacion (Sevilla İspanya). 2006 yılında New York Eyalet Uyuşmazlık Çözüm Derneği’nden Barış Uzmanı ödülünü kazandı.

Profesör Folger, iletişim ve çatışma, arabuluculuk ve üçüncü taraf müdahale süreçleri alanlarında geniş çapta yayınladı.  Arabuluculuk  ve Getirileri altı farklı dile tercüme edilmiştir.