en-iyi-cocuk-kitaplari-keyifli-bir-kus-gunu

En İyi Çocuk Kitapları: Keyifli Bir Kuş Günü

Kuşlar en sevimli arkadaşlarımız… En iyi çocuk kitapları sevimli arkadaşlarımız olan kuşlardan bahsetmeyi ihmal etmiyor. Keyifli bir kuş günü geçirmek için kuş sahibi olman da gerekmiyor. Kuşlara yardım ederek onların sevgisini kazanabilirsin. Kuşlara yardım ederek güzel bir kuş günü geçirmen için ihtiyacın olan malzemelerse şöyle: fıstık ezmesi, boş bir tuvalet kağıdı rulosu, ip, kuş yemi ve sevgi dolu bir kalp… Öncelikle fıstık ezmesini boş bir tuvalet kağıdı rulosuna sürmelisin. Rulonun her tarafının fıstık ezmesine bulandığından emin ol. Sonra kuş yemini bir zemine hafifçe dök. Fıstık ezmesi buladığın ruloyu kuş yeminin üzerinde gezdir. Artık kuş yemli bir ruloya sahipsin. İpi rulonun içinden geçirerek, ruloyu asılabilecek bir duruma getir. Son olarak da ruloyu herhangi bir yere as.

En İyi Çocuk Kitapları: Etrafında Bir Kuş Yoksa Ne Yapmalısın?

Dışarıya baktığında sevimli bir kuşun uçtuğunu her zaman göremeyebilirsin. Kuşlar genellikle sakin ortamlarda gezerler. Farkına varmadığın bir zamanda camının önüne konarak seni izleyebilirler. Kuş günü, muhakkak kuşların bulunması gereken özel bir gün. Bu günde camdan dışarıya baktığında herhangi bir kuşa rastlamazsan sakın üzülme! Doğru, kuş gününde mutlaka bir kuş görmen gerekiyor. Bu durumda bir şansın daha var. Camsallaboutbirds.org adresine girerek sanal kuş gözlemciliği yapabilirsin. Dünyanın dört bir yanında kuşları çeken canlı kameralara buradan bağlanabilirsin. Sanal kuş gözlemciliği yaparken sessiz ol ki kuşlar sesinden ürkmesin. Unutma, en güzel kitaplar ve en güzel internet siteleri her zaman sevimli arkadaşlarımız kuşlardan bahseder.

Ailenle Birlikte Kuş Gözlemi Yapabilirsin!

Ailenle birlikte en iyi çocuk kitapları arasında yer alan ‘Oley! Kutlama Günlüğüm’ kitabını yanına alarak dışarı çık. Gördüğün her kuşun resmini çizmeye çalış. Ayrıca tüm kuşları gözlemle ve kuşlarla ilgili notlar al. Bu arada sana özel bir bilgi verelim. Biliyor musun? Devekuşunun gözleri beyninden daha büyük… Karada yaşayan hiçbir hayvan, devekuşunun gözleri kadar büyük gözlere de sahip değil. Bir de şunu bilmelisin: bir sinekkuşunun ortalama ağırlığı o kadar az ki, sinekkuşu nikelin ağırlığından bile daha hafif… Kuş günümüz kutlu olsun…

En iyi çocuk kitapları arasında yer alan ve Aba Yayıncılık tarafından Türkiye’de satışa sunulan ‘Oley! Kutlama Günlüğüm’ kitabına Google Play Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Aba Yayın tarafından sunulan pek çok kitabı Aba Yayın resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz.