Charles Platt

Charles PlattCharles Platt elektronik dergilerde yazdığı Make dergisinde katkıda bulunan bir editör ve düzenli köşe yazarıdır. Son derece başarılı bir uygulamalı uygulamalı kitap olan Make: Electronics ve devamı, Make: More Electronics‘in yazarıdır.

Easy Electronics adlı kitabı, alana sunulan en kolay tanıtım olduğunu iddia ediyor. Yaptığı: Araçlar atölye araçları için uygulamalı bir giriş sağlar.

Platt’ın iddialı referans çalışması, Elektronik Bileşenler Ansiklopedisi, ikisi fizikçi Fredrik Jannson ile ortaklaşa yapılan üç ciltten oluşuyor.

Platt, Wired dergisinin Kıdemli Yazarıydı. Bir prototip tasarımcısı olarak, tıbbi uygulamalara sahip yarı otomatik hızlı soğutma cihazları ve ilk müdahaleciler için havaya yerleştirilebilen ekipman yarattı. Dört matematiksel grafik yazılım paketinin tek yazarıydı ve 15 yaşındayken bir teyp ve askeri fazlalık rölelerinden oluşan bir telefon telesekreteri bir araya getirdiğinden beri elektronik ile büyülenmişti. prototip imalatı ve Make dergisi için yazdığı projeler için kendi atölyesini kurmuştur.

 

Charles Platt ‘s Kitapları