aba-yayın-basarili-ogrenciler-neleri-farkli-yapiyor

Başarılı Öğrenciler Neleri Farklı Yapıyor?

Üniversite seçim süreci bir maraton olduğundan, başarılı öğrenciler bu süreçte dikkat çekmeyi başarıyor. Hedefledikleri üniversitelere yerleşmeyi başaran öğrenciler, nasıl bu kadar başarılı olabiliyorlar?

Hedeflenen üniversitelere girmek, gerçekten de büyük başarı! Ancak her zaman için öğrencilerin hedefledikleri okullar, en doğru seçim olmayabilir. Bu nedenle, öğrenciler seçim öncesinde kapsamlı bir araştırma yapmalılar. Bu araştırma, mevcut üniversite olanaklarının araştırılması ve değerlendirilmesi kapsamında gerçekleşiyor. Bu sayede, mevcut üniversiteler hakkında en doğru bilgileri edinmek mümkün oluyor.

Okul seçiminde doğru tercih yapabilen öğrencilerin diğer öğrencilerden farklı bir araştırma süreci yaptıkları bir gerçek. Bu öğrenciler, etraflarında yer alan tüm okullar hakkında kapsamlı araştırmalar yapıyor. Yapılan kapsamlı araştırmalar, sonuç olarak, öğrencilerin kendileri için en iyi olan üniversiteyi seçmelerini sağlıyor.

Üniversite Tercihi İçin Araştırmalar Nasıl Yapılmalı?

Doğru tercihler yapmak ancak doğru bir üniversite listesi oluşturmakla mümkün. Üniversite seçiminde başarılı öğrenciler için liste derleme süreci titizlikle tamamlanan bir süreç. Araştırma yapmayı seven öğrenciler, hedefledikleri üniversiteler başta olmak üzere tüm alternatifleri ortaya koyarak bilgi derlemesi yapıyor.

Okullarla ilgili pek çok kaynağa yönelik kaliteli bir tercih listesi oluşturuyorlar. Bu listeden elemeler yaparak kendileri ve kariyerleri için en doğru olan okulu belirliyorlar. Bu süreçte öğrencilerin yapabilecekleri çok sayıda girişim bulunuyor. Detaylı bilgilere erişmek isteyen öğrenciler, öncelikle FISKE Üniversite Kılavuzu ile okulların yapısına yönelik kapsamlı bilgiler edinebilirler.

Ayrıca internet aracılığıyla da pek çok bilgiye ulaşabilirler. Üniversitelerin kendi internet siteleri, üniversitede verilen eğitim hakkında önemli bilgiler sağlıyor.

Başarılı Öğrenciler Uzman Kişilerden Bilgi Alıyor!

Standart bir öğrenci ile başarılı olan öğrenciler üniversite seçimlerinde de farklı yöntemler izliyorlar. Süreçten en üst düzeyde verim alabilen öğrenciler, üniversite tercih listelerini oluştururken uzman kişilerin görüşlerini yabana atmıyorlar.

Örneğin, mimarlık eğitimi almak isteyen bir öğrenci, çevresinde mimar olan bir uzmandan güncel ve kapsamlı bilgiler alıyor. Bu sayede, mimarlık alanı ile ilgili kariyer imkanlarını, deneyimli birinden dinleme şansına sahip oluyorlar.

Üniversite seçiminde en doğruyu bulmak için meslek uzmanlarının görüşlerini dikkate almak önemli. Bu süreçte FISKE Doğru Üniversiteye Girme Kılavuzu da önemli bilgiler veriyor. Başarılı öğrenciler neleri farklı yapıyor sorusu hakkında detaylı bilgi almak için Edward B.Fiske ve Bruce G. Hammond tarafından yazılan FISKE Doğru Üniversiteye Girme Kılavuzu kitabına Google Books üzerinden ulaşabilirsiniz. İlgi çekici konularda hazırlanan diğer kitaplara aba Yayın resmi internet sitesinden erişebilirsiniz.