ABA Yayın Ekibi Tüyap Kitap Fuarı’ndaydı!

Tüyap Kitap Fuarı’nda ABA Yayın Rüzgarı!

Ortalama yarım milyondan fazla misafiri ağırlayan Tüyap Kitap Fuarı , 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu sene de ABA Yayın Ekibi Tüyap Kitap Fuarı ’ndaydı!

Tüyap Kitap Fuarı ve ABA Yayın

Tüyap İstanbul Kitap Fuarı 9 gün boyunca yaklaşık 850 yayınevi ve yüzlerce yazar ile okurlarla buluşuyor. Etkinlik boyunca panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinlikleri gibi her yaşa hitap eden etkinlikler düzenleniyor. Aynı zamanda 3000’den fazla imza gününe ev sahipliği yapan TÜYAP Kitap fuarı yarım milyondan fazla ziyaretçiye ulaşıyor.
Aba yayın olarak bu etkinlikte okurlarımla tanışmak için bizler de yer aldık. ‘Make: Basit Robot Yapımı’ ve ‘Etki Motoru’ kitaplarının yazarı Doç. Dr. Gamze Sart, ‘Projelerle Maker Eğitmenliği’ kitabının yazarı Yonca Özgün, ”Adım Adım Biyogirişimcilik: Biyoteknoloji Girişimci ve Yatırımcılarına Yol Haritası’’ kitaplarının yazarları; Işıl Aksan KURNAZ ve Sevgi Salman ile diğer tüm yazarlarımız yapılan imza gününde okurları ile tanışmak için yerlerini aldı.

Tüyap Kitap Fuarının ABA Yayın İçin Önemi

Her sene olduğu gibi Tüyap Kitap Fuarı, kitap kurdu olan okuru da sıkı takipçi olmayan ve sadece takip ettiği yazarlar ile tanışmak için ziyaret eden okuru da aynı çatı altında birleştirme özelliğine sahipti. Tüyap Kitap Fuarı, İstanbul şehrinin nüfus yoğunluğu ve kültür çeşitliliğini açısından ayrı bir önem taşıyor. Her kültürden ziyaretçiyi ağırlamak, her yaş grubuna hitap etmek, sıkı okurun veya okuma alışkanlığını kazanmak için gelen tüm kitap severlerin katılım gösterdiği Tüyap Kitap Fuarı her sene olduğu gibi bu sene da verimli geçti.
Biz ABA Yayın olarak, okurlarımız için sadece bir yayın evi değil aynı zamanda bilgiye ulaşabilecekleri bir köprü olmak istiyoruz. En güncel bilgilerin bulunduğu, öğretici bir dil kullanarak oluşturduğumuz kitapları okurlarımıza ulaştırmak ve onları doğru bilgilendirmek ilk amacımızdır. Fuar boyunca standımıza gelen okurlarımızın sorularını cevaplayarak hem bizi hem de yazarlarımızı tanıması için elimize geçen bu fırsatı en güzel şekilde değerlendirmek için bizler de Tüyap Kitap Fuarın’da bulunduk.

ABA Yayınevi’nin TÜYAP Kitap Fuarı Boyunca En Dikkat Çeken Kitapları

38. sefer düzenlenen Tüyap Kitap Fuarı’nda Aba Yayinevi yazarlarından Gamze Sart ‘ın kitabı olan Make: Basit Robot Yapımı kitabı başta ebevenyler olmak üzere okurlarımız tarafından da yoğun ilgi görmüştür. Bu kitap standımızı ziyaret eden, özellikle elektronik devre yaparken aynı zamanda pratiğe dökmek isteyen genç okurlarımızın gözdesi olmuştur. Hızla ilerleyen teknolojiye ayak uyduran genç nesile hitap eden bu proje kitabı mekatronik eğitimi almak isteyen veya bu alanda ilerlemek isteyen genç öğrencilerin gözdesi olmuştur. Sadece öğrencilerin değil aynı zamanda ebevenylerin de çocuklarına eğitimi süresince destek olabilmesi için göz gezdirmesinde fayda olacağını düşünüyoruz. Make: Basit Robot Yapımı kitabı bazı okullarda tercihen ders kitabı olarak kullanılmakta olup, öğretmenler tarafından da sıklıkla tavsiye edilmektedir.