Projelerle Maker Eğitmenliği

İndirim!

Projelerle Maker Eğitmenliği

(1 müşteri yorumu)

 35,00  24,50

İndirim 30%

Açıklama

Bu kitap;
bu işin mutfağından bir öğretmenin kalemiyle birçok deneyimden yola çıkılarak yazıldı. Artık gelişen teknolojiyle dengelerin değişmeye başladığı yeni dünya düzeninde teknolojide de kadının söz sahibi olduğunu göstermesi açısından ayrı bir yeri vardır. Okulunda veya kurumunda maker felsefesinin uygulayıcısı olmak isteyen, üretim odaklı eğitimi ilke edinmiş, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı, akademik disiplinler ile işbirliği yapmak isteyen, Arduino vb. araçları programlayarak öğrencileriyle projeler geliştirmeye adım atmak isteyen branştan bağımsız tüm eğitimcilere bu yolda rehberlik etmek için yazılmıştır.
Maker hareketini kurumunda başlatacak ve uygulayıcısı olacak öğret- menlerin ihtiyaç duyacakları bütün bilgiler dikkate alınarak her konuya tüm detaylarıyla açıklık getirmektedir.
Bu rehber kitap ile okullarınızda ya da kurumunuzda maker hareketini başlatmanın yanı sıra bu öğrenme yolculuğunun heyecanını öğrencilerinizde uyandırmanın yollarını da öğrenerek onlara bu yolda rehberlik edebileceksiniz.
Projelerdeki adımları takip ederek hem programlamanın temellerini hem de elektronik devre programlamayı yaparak öğrenecek, ama hepsinden önemlisi bunu öğrencilerinize nasıl öğreteceğiniz konusunda deneyimlenmiş öğretim teknikleriyle tanışacaksınız.
Kodlama ile ilgili temel bilgileri projeleri yaparken uygulamalı olarak öğreneceksiniz. Bunları öğrenirken de tercih edilen sade dil sebebiyle kullanılan kodların açıklamalarını rahatlıkla anlayabileceksiniz. Ayrıca kitap içindeki QR kodları okutarak tüm kodların dosyalarını da rahatlıkla indirebileceksiniz.
Kodlama bu kitap aracılığıyla artık kâbusunuz olmaktan çıkacak ve her projeyle birlikte yapabilirliklerinizi görüp bir sonraki projeye geçmek için büyük bir heyecan duyup sabırsızlanacaksınız.

Projelerle Maker Eğitmenliği için 1 inceleme

  1. cigdem.kacan

    Maker ile ilgilenen tüm öğretmenlerin çok faydalanacağı bir temel kitap. Herkese tavsiye ederim

    • abayayin

      Merhaba çiğdem hanım çok teşekkür ederiz.

Yorum yap
Merhaba, Aba Yayın'a hoşgeldiniz. Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen bize yazın.
Powered by
X