bernie-roth

Bernie Roth

Bernie RothBernie Roth, Stanford Üniversitesi’nde Rodney H. Adams Mühendislik Profesörüdür. Uzun zamandır Stanford tasarım sahnesinin emektarı, ilk olarak 1962’de Stanford Tasarım Bölümü’ne geldi. Doğum yeri olan New York City’den karısı, iki çocuğu, uygun bir saç kesimi, bir spor ceketi ve çok geleneksel bir geçmişi vardı. Makine Mühendisliği ve liberal New York politikalarında. Vietnam Savaşı protesto hareketinin, İnsan Potansiyel Hareketi’nin ve San Francisco Körfezi bölgesindeki merkezî diğer toplumsal ayaklanmaların deneyimi, eğitimci olarak yaşamını tamamen değiştirdi. Kayıp bir boyut, sadece teknik uzmanlık alanlarını geliştirmenin ötesinde, öğrencilerinin eğitimi ve büyümesi için açık bir endişe yarattı. Geçiş sırasında kaybolduğu görünen tek şey temiz saç kesimi ve spor ceketi. En yeni aktiviteleri, onu eğitim süreci boyunca insanların yaratıcı potansiyelini artıracak deneyimlere yönlendirdi. Bir eğitimci ve insan olarak temel niyeti, öğrencilerini, meslektaşlarını ve arkadaşlarını yaşamları tatmin edecek şekilde güçlendirmektir.

2003 yılında eğitime daha fazla disiplinlerarası işbirliği getirmek için küçük bir meslektaş grubuna katıldı. Bu görüşmeler lakaplı Stanford enstitü oluşumuna yol açan ” d.school. “ Bernie tasarım, Stanford Üniversitesi işleyişi samimi bir bilgi öğretirken d.school için deneyim zenginliği getirdi ve araştırmacı olarak dünya çapında bir üne kinematik ve robot biliminde. 2005’ten bu yana okul, Bernie’nin mesleki faaliyetlerinin ana odağı olmuştur.

1980’lerde Bernie (Rolf Faste ve Doug Wilde ile birlikte) bir Yaratıcılık Atölyesi konseptini geliştirdi. Atölye dünyadaki öğrencilere, fakültelere ve profesyonellere sunuldu. Bu aynı teknikler okul öğrencileri için de sağlanmış ve Başarı Alışkanlığı ‘nda açıklanmıştır. Bu tür öğrenme deneyimlerinin, öğrencilerin kendi yaşamlarında anlamlı pozitif fark yaratma yeteneklerini geliştirdiğini keşfetmiştir. Özellikle okuldaki etkinliklerinin, öğrencilerin ve iş arkadaşlarının, insan topluluğuna başkalarına yardım etmekten kaynaklanan tatminkarlıkların gerçekleştirilmesi için gerekli araç ve değerleri elde ettiği bir ortam yaratılmasına katkıda bulunduğundan memnundur.

 

Bernie Roth ‘s Kitabı;